Imponująca fasada Pałacu utrzymana jest w delikatnej kolorystyce, która idealnie komponuje się z czerwonym dachem. Centralnie położone wejście podkreślono czterema kolumnami. Obiekt posiada plan zbliżony do litery „U”. Z tyłu budynek otoczony jest obszernym tarasem z praktyczną i efektowną balustradą. Nad jego centralną częścią znajduje się również spory balkon wspierający się na czterech filarach – roztacza się z niego przyjemny widok na wiekowy drzewostan.
Wnętrza
Podpiwniczenie Pałacu pochodzi z XVI wieku – to obszerna przestrzeń mogąca służyć do przygotowywania i magazynowania żywności, napojów lub do przechowywania trunków. W piwnicy tej panuje bowiem sprzyjający mikroklimat i optymalne temperatury bez względu na porę roku. Łukowate sklepienia ceglane oraz ściany z cegły i kamienia pozwalają poczuć historyczny charakter tego miejsca. Współczesne posadzki w ceglastym kolorze są za to łatwe do utrzymania w czystości. Na tym poziomie znajduje się również murowany kominek. Dostęp do tych części piwnicy możliwy jest wyłącznie schodami znajdującymi się w lewym skrzydle budynku.
Parter wywiera imponujące wrażenie już od progu – tuż za drzwiami wejściowymi i wiatrołapem znajduje się efektowny hall o reprezentacyjnym charakterze, z którego można przejść na tyły Pałacu, udać się na górne kondygnacje lub do skrzydeł bocznych. Na górę wiodą drewniane, fantazyjnie kręcone schody, które zwieńczono obustronną balustradą z tego samego materiału. Do hallu głównego przylega stylowa biblioteka oraz sala kominkowa z jadalnią. W prawym skrzydle mieszczą się cztery komfortowe sypialnie z indywidualnymi łazienkami. W lewym znajduje się salon oraz duża kuchnia z niezależnym wyjściem bocznym.
Piętro Pałacu zapewnia komfortową przestrzeń mieszkalną dla wielu osób lub pod wynajem. W centralnej części tej kondygnacji mieści się hall, do którego przylegają dwa duże pokoje z garderobami. Jeden z nich posiada wyjście na przestronny balkon z widokiem na ogród. Hall główny połączony jest z bocznym, który prowadzi do pomieszczeń ulokowanych w prawym skrzydle – mieszczą się tu cztery pokoje gościnne z indywidualnymi łazienkami, korytarz z dodatkową klatką schodową oraz dwa pomieszczenia gospodarcze. Lewe skrzydło jest niezależnym apartamentem z odrębną klatką schodową, trzema pokojami, garderobą i łazienką. W obu skrzydłach budynku, nad piętrem, znajduje się również przestronne poddasze, które zapewnia dodatkową przestrzeń noclegową dla gości.
Wyposażenie i umeblowanie
Historyczny charakter nieruchomości podkreśla jej barokowe umeblowanie oraz starannie dobrane wyposażenie, na które składają się obrazy, perskie dywany, kosztowna zastawa stołowa, a także piękny fortepian firmy Bekker z 1917 roku. Część widocznego na zdjęciach umeblowania i wyposażenia wliczona jest w cenę nieruchomości. Pozostałe elementy można odkupić od obecnych właścicieli – cena wymaga ustalenia.
Na terenie zespołu pałacowo-parkowego znajduje się studnia głębinowa, ekologiczny zbiornik na nieczystości płynne. Ogrzewanie budynku zapewnia indywidualna kotłownia niskoemisyjna z piecem na paliwo płynne oraz kominki.
Możliwe przeznaczenie nieruchomości
Pałac w Radoszewnicy to imponujący obiekt historyczny, który może w całości posłużyć nowym właścicielom za prywatną rezydencję. Istnieje również możliwość zamieszkania w części Pałacu i przeznaczenia pozostałych pomieszczeń na cele związane z działalnością gospodarczą.
Dotychczas Pałac w Radoszewnicy był głównie miejscem organizacji wesel, przyjęć okolicznościowych i eventów. Nieruchomość ta ma jednak o wiele większy potencjał, a ponieważ nie jest wpisana do rejestru zabytków historycznych, można dodatkowo poddać ją pracom remontowym i przystosować do wybranego profilu działalności – przykładowo:
Pałac w Radoszewnicy – historyczna perła województwa śląskiego
Radoszewnica to niewielka miejscowość znajdująca się w gminie Koniecpol, tuż nad rzeką Pilicą. Znakiem rozpoznawczym Radoszewnicy jest jednak nie tylko malownicze położenie, ale też piękny Pałac, którego fundamenty pochodzą z XVI wieku. Właścicielami Pałacu na przestrzeni lat byli członkowie znamienitych rodów szlacheckich i magnackich. W XIX wieku rezydencja stała się własnością rodziny Ostrowskich i właśnie wówczas przeszła znaczną przebudowę. Po II wojnie światowej budynek pełnił funkcję szkoły i stopniowo popadał w ruinę. Z początkiem XXI wieku nieruchomość trafiła w ręce prywatnych inwestorów, którzy zadbali o jego gruntowny remont. Prace zostały zakończone w 2007 roku. W nieruchomości prowadzona była działalność hotelowa i organizowano w niej przyjęcia okolicznościowe.
Obecnie Pałac Radoszewnica został wystawiony na sprzedaż – taka okazja nie trafia się zbyt często.
Prywatny park, dwa stawy i piękna okolica
Zakup Pałacu w Radoszewnicy to szansa na zamieszkanie lub prowadzenie działalności gospodarczej w historycznym obiekcie o wysokim standardzie, do którego przynależy również bardzo rozległy teren zielony o powierzchni 6,29 ha. Na tej przestrzeni znajduje się stary drzewostan (dominują w nim lipy, kasztany i buki), ogród w stylu angielskim, i dwa prywatne stawy. Grunty te przylegają bezpośrednio do rzeki Pilicy, co stwarza dodatkowe możliwości rekreacyjne i biznesowe.
Pałac dysponuje miejscem na lądowanie helikopterów, co zapewni wygodny i szybki dostęp dla gości preferujących ten środek transportu.
Okolica Pałacu w Radoszewnicy ma wiele do zaoferowania: